Jak zostać pielęgniarką? Praca w Niemczech.

Zastanawiasz się czy chcesz zostać pielęgniarką?
Jak właściwie nią zostać?

jak zostać pielęgniarką

 Z nami dowiesz się jakie to proste – mało tego pomożemy Ci przy pierwszych krokach ku karierze w pracy na terenie Niemiec.

Wszyscy doskonale wiemy, że pielęgniarka to praca bardzo wymagająca i jednocześnie wzbudzająca powszechne uznanie oraz szacunek. Ścieżka przygotowania do zawodu jest wyraźnie określona w ustawie z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodzie pielęgniarki i położnej.

Pielęgniarką może zostać osoba, która:

  • Uzyskała dyplom / świadectwo ukończenia szkoły w zawodzie położnej/pielęgniarki. Natomiast gdy uprawnienia otrzymano w
    innym państwie muszą one być zgodne z wymogami kształcenia określonymi przez prawo unii europejskiej

  • Posiada pełną zdolność do czynności prawnych

  • Cechuje nienaganną postawę etyczną

  • Stan zdrowia nie stanowi przeciwskazań do wykonywania zawodu

Generalnie, aby móc wykonywać ten zawód wystarczy ukończyć pierwszy stopień studiów medycznych kierunkowych, który obejmuje okres 6 semestrów. Następnie należy odbyć 1200 godzin praktyk. W przypadku gdy mamy ambicje dalszej kontynuacji nauki można ukończyć dodatkowo studia magisterskie opiewające 4 semestry oraz 4 tygodnie praktyk. Podczas zajęć otrzymujesz praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu pielęgniarstwa. Praktyki są wykonywane w szpitalach albo ośrodkach zdrowia pod opieką osób wykfalifikowanych. Zdobyta wiedza pozwoli na wykonywanie właściwej opieki nad chorymi pacjentami, dbania o sprzęt oraz narzędzia lekarskie a także uzyskanie wiedzy z zakresu obowiązujących procedur leczenia chorób.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zostać pielęgniarką nawet w wieku 40 lat – nie ma żadnych barier wiekowych. W przypadku, gdy planujesz wykonywać ten zawód za granicą posiadamy wachlarz możliwości aby wdrożyć Ciebie krok po kroku. Zapewniamy pracę w renomowanych klinikach na terenie Niemiec. Dodatkowo przygotujemy Ciebie pod względem językowym w przypadku gdy nie posiadasz znajomości języka niemieckiego. Chcesz pracować na terenie Niemiec jako pielęgniarka? Napisz do nas!

Obecne czasy są bardzo trudne. Inflacja w naszym kraju niestety nie pomaga nam w życiu codziennym. W związku z powyższym możemy już dziś rozpocząć współpracę, abyś mogła mieć lepszy start wykonując zawód, który uwielbiasz. Oferujemy korzystne umowy o pracę i wynagrodzenie w euro – skontaktuj się jeszcze dziś i zapytaj o szczegóły naszej współpracy. Postaw na dobrze płatną pracę pielęgniarki w Niemczech.

Pamiętaj jesteśmy tu dla Ciebie – z nami możesz rozwinąć się jeszcze bardziej.

Sprawdź pozostałe artykuły

Wyślij CV

Zgłoś zapotrzebowanie

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.